Executive Committee

Bill Burke

Bill Burke

President

110 W. Main St.
Oblong, IL 62449
618-592-4200
burkeauctionrealty@gmail.com

Rene Jones

Rene Jones

President Elect

3194 Marble Ct
Decatur, Illinois 62521

217-433-8008
ijaw1@aol.com

Gerald “Joe” Orwig

Gerald “Joe” Orwig

Secretary-Treasurer

495 State Route 78
Toulon, IL 61483-8949

309-995-3934
joeorwig@yahoo.com

Kara Miller

Kara Miller

Past President

400 New Hope Road
Buncombe, Illinois 62912

618-521-0525
karastudent@yahoo.com

 

District Governors

Kenny Freeman

Kenny Freeman

North Region

929 Irene Rd.
Cherry Valley, IL 61016

815-289-7904
kfree1011@aol.com

Dave Brooks

Dave Brooks

North Region

1318 W. Crestwood Dr.
Peoria, IL 61614

309-696-1708
dave@brooksauctionandappraisals.com

Kerry Lenhart, CAI

Kerry Lenhart, CAI

Central Region

302 Mill Street
Georgetown, IL 61846

217-662-8644
217-621-1340
callsbids4u@aol.com

Wayne Mollett

Wayne Mollett

Central Region

1068 Poke Ave
Greenville, Illinois 62246

618-920-6694
wamollettauctions@yahoo.com

Joseph C. Wieseman

Joseph C. Wieseman

South Region

8354 Dustman Rd.
Worden, IL 62097

618-779-2741
wiesemanauctions@live.com

Term Expires: 2021

Blake Canning

Blake Canning

South Region

1985 Business Hwy 13
Murphysboro, IL 62966

618-684-2331
blake@canningauctions.com

Hayden Giesler

Hayden Giesler

Director

26998 Quirk Ln
Medora, IL 62063

6185357506
hgiesler@wnmobbe.com

North District 1

Consists of the Counties of:

  • Jo Daviess
  • Stephenson
  • Winnebago
  • Boone
  • Carroll
  • Ogle,
  • Dekalb
  • Whiteside
  • Lee.
North District 2

Consists of the Counties of:

  • McHenry
  • Lake
  • Kane
  • Cook
  • DuPage
  • Kendall
  • Will
  • Grundy
  • Kankakee
North District 3

Consists of the Counties of:

  • Henry
  • Rock Island
  • Mercer
  • Knox
  • Henderson
  • Warren
  • Fulton
  • McDonough
  • Hancock
Central District 4

Consists of the Counties of:

  • LaSalle
  • Bureau
  • Putnam
  • Stark
  • Marshall
  • Livingston
  • Peoria
  • Woodford
  • Tazewell
Central District 5

Consists of the Counties of:

  • Schuyler
  • Adams
  • Brown
  • Cass
  • Pike
  • Scott
  • Morgan
  • Greene
  • Calhoun
  • Jersey
  • Macoupin
Central District 6

Consists of the Counties of:

  • McLean
  • DeWitt
  • Mason
  • Logan
  • Menard
  • Macon
  • Sangamon
  • Christian
  • Moultrie
  • Shelby
  • Montgomery
South District 7

Consists of the Counties of:

  • Iroquois
  • Ford
  • Champaign
  • Vermillion
  • Douglas
  • Edgar
  • Coles
  • Clark
  • Cumberland
South Disctrict 8

Consists of the Counties of:

  • Madison
  • Bond
  • Clinton
  • St. Claire
  • Washington
  • Monroe
  • Randolph
South District 9

Consists of the Counties of:

  • Fayette
  • Effingham
  • Jasper
  • Crawford
  • Marion
  • Clay
  • Richland
  • Lawrence
  • Wayne
  • Edwards
  • Wabash
South District 10

Consists of the Counties of:

  • Jefferson
  • Perry
  • Franklin
  • Hamilton
  • Jackson
  • Williamson
  • Saline
  • Gallatin
  • Union
  • Johnson
  • Pope
  • Hardin
  • Pulaski
  • Massac
  • Alexander